0


Overeno zakazniky Gold

Hvězdářské dalekohledy pro děti od 6 do 15 let.

Dalekohledy pro děti se liší od dalekohledů pro dospělé snadností použití, malou velikostí a hmotností. Dětské dalekohledy nevyžadují žádné speciální znalosti pro jejich použití, a jsou připraveny k okamžitému použití ihned po vybalení a jednoduché montáži. Pojďme se nyní seznámit s naší nabídkou dalekohledů pro děti podle věkových skupin.

Pro děti ve věku 6-8 let bude skvělou volbou dalekohled základní úrovně 50/500 (stolní model) nebo 50/600 (podlažní model). Tyto dalekohledy jsou určené především pro pozorování Měsíce a všeobecné procházky po hvězdném nebi:

 

Pro děti ve věku 9-10 let jsou vhodné modely dalekohledů s průměrem objektivu 60mm a 70mm. Tyto dalekohledy umožňují pozorovat nejen Měsíc a hvězdy, ale také planety sluneční soustavy:

 

11-13 let - Průměr objektivu dalekohledu 70mm a ve zvláštních případech, pokud dítě projeví o astronomii velký zájem, 80mm. Pomocí těchto teleskopů můžeme pozorovat nejen planety sluneční soustavy, ale také desítky objektů vzdáleného vesmíru — mlhoviny, hvězdokupy:

 

Pro děti ve věku 14 - 15 let a starší je vhodné zvolit silnější dalekohledy, jelikož takový dalekohled bude užitečně sloužit po mnoho let. Průměr objektivu 80, 90 nebo 100mm: